Stavební pouzdra

Stavební pouzdra z výrobní linky společnosti "J.A.P." jsou vyráběny v několika základních řadách. Všechna stavební pouzdra jsou dodávány ve dvou variantách stavební pouzdra do zděné příčky a do sádrokartonu ve dvoukřídlém i jednokřídlém provedení.

Stavební pouzdra nabízíme ve 4 řadách:

První řada s názvem NORMA je určená pro řešení posuvných dveří se zárubní. Pro možnost zárubně v jedné rovině s obrysem stěny je určená modelová řada LATENTE. Třetím modelovou řadou je EMOTIVE, která je určená pro bezobložkové stavební pouzdro, kdy zde není použita zárubeň, ale ozdobný hliníkový rámeček. Poslední modelovou řadou je AKTIVE, která je též určená pro bezobložkové stavební pouzdro a je úplně bez zárubně.

norma NORMA

Stavební pouzdra pro posuvné dveře se zárubní.

latente LATENTE

Stavební pouzdra mají zárubeň v jedné rovině s obrysem stěny.

emotive EMOTIVE

Není použita zárubeň, ale ozdobný hliníkový rámeček.

aktive ACTIVE

Bezobložkové stavební pouzdro úplně bez zárubně.

Stavební pouzdro pro posuvné dveře

Stavební pouzdro se skládá z kovové konstrukce - kovového rámu, pojezdového mechanismu a plechové kapsy, která umožňuje posuvným dveřím snadno zajíždět do zdi. Tento jeden celek je zabudován do stěny, kdy část stavebního pouzdra je zcela skryt pod omítkou. Po nainstalování stavebního pouzdra je pak vidět pouze stěna, ve které je stavební pouzdro umístěno a dveřní otvor, který vyplňují posuvné dveře

Výhody stavebního pouzdra a posuvných dveří

Jednoznačným plusem využití stavebního pouzdra pro posuvné dveře je úspora místa. V menších místnostech je tedy možno využít i prostoru u stěny v těsné blízkosti dveří, který je při využití běžných otočných dveří blokován právě dveřmi při otevírání a zavírání.

Typy stavebních pouzder

Stavební pouzdra se od sebe liší typem zárubně a dále způsobem jakým se posuvné dveře zasouvají. Standardem jsou stavební pouzdra, která mají zárubeň, kdy je okraj dveří obložen dřevem a ta vystupuje nad rovinu stěny. Další možností a také novinkou je stavební pouzdro bezobložkové, které je úplně bez zárubně.