Hlavní schody do domu? Jaký materiál schodiště zvolit?

Vytvořeno: 1/7/2015

Jap 1000 Laser

Jaký materiál schodiště zvolit?

Rozdíly mezi schodišti z pohledu jednotlivých materiálů jsou jednoznačné. Na výběr je možno využít materiály jako je klasické dřevo, kov, beton či sklo.

Dřevěné schodiště

Schodiště vyrobené za pomoci masivních dřevěných částí dýchá přírodní atmosférou a působí plně a je vhodné spíše do klasických interiérů.

Vzhled celodřevěného schodiště je někdy žádoucí odlehčit pomocí kovového či skleněného typu zábradlí či volnými schodišťovými stupni bez podstupnic, kotvenými do boku.

 

Jap 1000 Laser sklo

Schodiště ze dřeva, kovu, betonu či skla?

Jestliže chcete, aby vaše schodiště působilo výjimečným a zajímavým dojmem, pak se hodí využít skla, betonu či oceli.

V poslední době jsou v oblibě atypické schody skleněné, které mohou spolu s ostatními interiérovými prvky vykouzlit opravdu impozantní ráz interiéru.

Další možností jsou schody betonové. Jejich finální podobu pak můžete přizpůsobit pomocí obkladů kamenných, dřevěných či jiných nestandardních materiálů.

Moderní ocel je trendově velice žádaným prvkem

Kovové konstrukce schodiště vynikají především svojí pevností a vysokou odolností. Taková schodiště vnášejí do interiéru odlehčený avšak poněkud industriální vzhled. Vyniknout může obzvláště v interiéru zařízeném v moderním duchu. Základem je buď povrchově upravená ocel, nebo bezúdržbová a elegantně vyhlížející nerez.

Kov sám o sobě působí chladným dojmem, proto je vhodné jej kombinovat s teplými materiály, jakými je například dřevo.

Třmenové schodiště Jap Viva

Kovová konstrukce s dřevěnými nášlapy – kompromis, který nebolí

Kombinace nosné kovové konstrukce se dřevem je důmyslným sladěním pozitivních vlastností ocelového i dřevěného materiálu.

Takový typ schodiště působí přívětivě, lehce a zároveň moderně.

Kombinované schodiště

Spojení chladného kovu se hřejivým dřevem může být ještě více podtrženo použitím dalšího výrazného materiálového a osobitého designového doplňku – vzdušného skla, a to např. ve formě prvku skleněné výplně zábradlí

U kombinovaného schodiště se nejčastěji materiálově odlišují schodišťové stupně a zábradlí.

 

Aktuality archiv